T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
BALIKESİR / KARESİ - Naciye Kabakçı Anaokulu

Haberler

Ekm

Dünya Hayvanları Koruma Günü münasebetiyle Karesi Belediyesi ve Karesi Kent Konseyi Doğa ve Hayvan Hakları Derneği işbirliği ile resim ve kompozisyon yarışmasında öğrencilerimiz resimlerini sergilediler.Yarışma da dereceye giren öğrencilerimize çeşitli ödüller verildi.

Ekm

İlçe milli eğitim müdürümüz Sami GÜNNÜ, okulumuzu ziyaret etti.Ziyareti sırasında sınıflarda öğrencilerimizle yakından ilgilenirken, öğretmenlerimize yeni eğitim öğretim yılı için başarılar diledi.

Ekm

Okul aile birliği olağan genel kurul toplantısı 30.09.2018 tarihinde Saat:12.00 da okulumuzda gerçekleştirildi.Yoğun katılımın sağlandığı toplantıda gerekli görüşmeler yapıldıktan sonra okul müdürümüz Rahşan POLAT YAMAN velilerimize okulla ilgili önerilerde bulundu. Okulumuz tarafından Aşure ikramı yapıldıktan sonra, iyi temennilerle toplantı sonlandırıldı.

Eyl

2018/2019 Eğitim-Öğretim yılı açılış gününde öğrencilerimize yönelik çeşitli süprizler,hediyeler ve etkinliklerin bulunduğu "Okula Merhaba Partisi" düzenleyerek öğrencilerimizin okula uyum süreçlerini hızlandırdık. Okul müdürümüz Rahşan POLAT YAMAN tüm öğrenci ve velilerimizi kapıda karşılayarak, öğrencilerimize çeşitli hediyeler dağıttı.

Eyl

Haz

04-07 Haziran tarihleri arasında öğrencilerimiz öğretmenleriyle birlikte Oyun Avcıları´nı ziyaret ettiler. Okulumuzun öğrencilerimize tatil armağanı olarak düzenlediği etkinlikte tüm meslekleri birebir uygulamalı olarak yapan ve yaşayan minikler; itfaiyeci olup yangın söndürdüler,doktor olup hasta muayene ettiler,aşçı olup pizza yaptılar ve yaptıkları pizzaları yediler.Öğrencilerimizin uygulamalı olarak keşfettikleri tüm mesleklerde bir ekibin parçası olmanın verdiği mutlulukla, hem öğrendikleri hem de eğlendikleri etkinliklere ev sahipliği yapan Oyun Avcıları ekibine teşekkür ederiz.

Haz

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Okulöncesi eğitim kurumlarına kayıt işlemleri 2 Temmuz Pazartesi günü başlıyor. 30 Eylül 2018 itibarı ile 36 ayını doldurmuş olan tüm çocuklarımızı akran ortamlarında eğitim almaları için kurumlarımıza bekliyoruz. Kayıtla ilgili formlar okul müdürlüğümüz tarafından verilecektir. Okulumuzda çalışan anneler için çocuk kulübümüz vardır.

May

25-31 Mayıs Etik Haftası kapsamında ´´Etik İlkeler, Etik Sözleşme, Meslek Etiği´´ konularında farkındalık oluşturmak amacıyla ETİK Günü 30.05.2018 tarihinde Balıkesir Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Sayın Şenol YILMAZ tarafından okulumuz öğretmenlerine Meslek Etiği konusunda seminer çalışması yapılacaktır. Tüm Kamu Görevlilerinin ve Kamu Hizmeti sunulan vatandaşların 25-31 Mayıs Etik Haftasını kutlarız.

May

Ünlü Tiyatro-Sinema Oyuncusu İlker AYRIK 13/05/2018 tarihinde Okulumuzun düzenlediği Anneler Günü Kahvaltısı Etkinliğine katılarak etkinliğimize renk ve eğlence kattı. Anneler günü etkinliği için buluşan velilerimiz ve öğrencilerimiz, kahvaltının ardından İlker AYRIK´ın yönetiminde Sandalye Kapmaca,Balon Patlatma,Mandal Takma, Gofret Yeme,Şapkalı Dans Yarışması vb. anne çocuk oyunlarına katılarak bol bol eğlendiler. Davetimizi kırmayarak bu anlamlı güne annesi ile birlikte katılarak bizleri onurlandığı için Sevgili İlker AYRIK´a,tüm etkinliklerimizde olduğu gibi bu etkinliğimize de yoğun katılım gösteren değerli velilerimize teşekkür ederiz.

May

23 NİSAN Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı programı kapsamında okulumuzda 23 Nisan Pazartesi günü yapılan kutlama töreninin ardından 24-25 Nisan günlerinde de kutlama etkinlikleri ´Eğlendiren Değil,Eğlenen Çocuklar´  sloganı adı altında öğrencilerimize eğlenceli ve keyifli anlar yaşatan birbirinden renkli etkinliklerle devam etti. 24  Nisan´da okul bahçesinde gerçekleşen  Şişme oyun parkı,Pamuk Prenses,Tahta Bacak vb gösterilerin ardından öğrencilerimize pamuk helva,mısır ikramlarında bulunuldu. Kumaş Boyama etkinliğinde ise sınıflar gruplar halinde hayallerini içeren renkli boyalamalar yaptılar. 25 Nisan´da Pinyata patlatan öğrenciler Survivor Parkurunda eğlenmeye devam ettiler.

May

Okul Müdürümüz Rahşan POLAT YAMAN ve Proje katılımcısı öğretmenlerimiz, okulumuzun ikinci kez katılarak ülkemizi temsil temsil ettiği ´The Europen Child Learning By Doing-Avrupalı Çocuklar Yaparak Yaşayarak Öğreniyor´ adlı Erasmus KA2 Projesi kapsamında 17 -22 Nisan  tarihleri arasında İngiltere´de  çalışma ziyaretinde bulundular. İngiltere,Finlandiya,Türkiye,Letonya,İtalya ve Bulgaristan´ın ortağı olduğu ´The Europen Child Learning By Doing-Avrupalı Çocuklar Yaparak Yaşayarak Öğreniyor´ adlı Erasmus KA2 Projesinin ilk toplantısı Aralık ayında Bulgaristan´da gerçekleştirilmişti.Erasmus KA2 Projesinin ikinci toplantısı Mart ayında Finlandiya´da gerçekleştirilirken;projenin üçüncü toplantısı olan İngiltere´de düzenlenen seminer ve çalıştaylara katılan Okul Müdürümüz Rahşan POLAT YAMAN ve Proje katılımcısı öğretmenlerimiz bir yandan her katılımcı ülkenin yaptığı sunumlarla farklı deneyim ve bilgiler elde ederken bir yandan da  İngiltere´de uygulanan farklı eğitim modellerini de doğal ortamda gözlemleme şansı buldular. Okulumuzun proje kapsamında yapmış olduğu sunum ve çalışmalar ulusal ve uluslararası medyada yankı uyandırdı.

Mrt

Okulumuzda 19.02.2018 tarihinde okulun açılmasından bu yana geçen 100. günde ´Okulumda geçen 100 muteşem gün´ sloganıyla kutlamalar yapıldı. Bir taraftan 100 gün konseptli düğme,parfüm şisesi,peçete,yaprak vb koleksiyonlar sergilenirken bir taraftan da öğrencilere pamuk helva dağıtıldı. Ardından minikler öğretmenleriyle birlikte 100. gün partisine katılarak doyasıya eğlendiler. 

Mrt

Okul Müdürümüz Rahşan POLAT YAMAN ve Proje katılımcısı öğretmenlerimiz, okulumuzun ikinci kez katılarak ülkemizi temsil temsil ettiği ´The Europen Child Learning By Doing-Avrupalı Çocuklar Yaparak Yaşayarak Öğreniyor´ adlı Erasmus KA2 Projesi kapsamında 12 -18 Mart tarihleri arasında Finlandiya´ya  çalışma ziyaretinde bulundular. İngiltere,Finlandiya,Türkiye,Letonya,İtalya ve Bulgaristan´ın ortağı olduğu ´The Europen Child Learning By Doing-Avrupalı Çocuklar Yaparak Yaşayarak Öğreniyor´ adlı Erasmus KA2 Projesinin ilk toplantısı Aralık ayında Bulgaristan´da gerçekleştirilmişti.Erasmus KA2 Projesinin Finlandiya´da gerçekleştirilen ikinci toplantısında; düzenlenen seminer ve çalıştaylara katılan Okul Müdürümüz Rahşan POLAT YAMAN ve Proje katılımcısı öğretmenlerimiz bir yandan her katılımcı ülkenin yaptığı sunumlarla farklı deneyim ve bilgiler elde ederken bir yandan da  Finlandiya´da uygulanan eğitim modellerini de doğal ortamda gözlemleme şansı buldular.

Mrt

7/03/2018 tarihinde Bengi Projesi kapsamında Sayın DR. Özgür BOLAT tarafından velilerimize aile eğitimi semineri düzenlenmiştir. Ülkemizin Eğitim Bilimi konusunda önde gelen uzmanlarından DR. Özgür BOLAT velilerimizin yoğun katılım gösterdiği seminerde özgüvenli ve mutlu bireyler yetiştirmede anne,babaların rolünü etkileşimli bir şekilde velilerimiz ve eğitimcilerimizle paylaştı.Eğitimin sonunda velilerimiz böylesine anlamlı bilgileri kendilerine sunan Sayın Özgür BOLAT´a ve semineri düzenleyen  Okul Müdürümüz Rahşan POLAT YAMAN´a teşekkürlerini ilettiler. Biz de kendilerine yoğun katılımlarından dolayı teşekkür ederiz. Ayrıca seminere katılım göstererek bize destek olan Sayın Kaymakamımız Abdülkadir DEMİR´e,Sayın İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup YILDIZ´a,Sayın İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sami GÜNNÜ´ye,Sayın İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Hüseyin AŞIK´a, ve Sayın İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz İbrahim ALTINEL´e; her şeyden öte 2 yıllık çabalarımızın sonucunda zamanını ve engin bilgilerini bizimle paylaşan Sayın Özgür BOLAT´a teşekkür ederiz.

Ock

Okulumuzda uygulanan ´Karesi 3 Yaşından İtibaren Okuyor Projesi´ kapsamında sınıflarımızda uygulanan kumbara etkinliğinde, sınıflarımız kumbarada toplanan paralarla sınıf kitaplığına kitap aldılar. Bu kitaplardan kendileri faydalandığı gibi diğer sınıflarla da dönüşümlü olarak kitaplarını değiştirerek daha çok kitap okuyorlar. Öğrencilerimiz bu etkinlikle; hem tutumlu olmanın, hem de kitap okumanının önemini kavrarken bir yandan da paylaşmanın güzelliğini yaşayıyorlar.